O nas

Pod postacią nowoczesnego francuskiego cukiernictwa tworzymy małe dzieła sztuki.

Poznaj nas od kuchni.

Najlepsza cukiernia na Śląsku

Witaj w Fanaberii

Cafeteria Fanaberia działa od 14 lutego 2015 roku. Walentynkowa data otwarcia nie była przypadkowa. Od samego początku pragnęliśmy rozkochać naszych Klientów w oferowanych słodkościach. Pomysł zrodził się z pasji do nowoczesnego francuskiego cukiernictwa, a w szczególności był spełnieniem marzeń Łukasza Borgosz, który posiada tytuł Mistrza Cukiernictwa.

Tutaj nic nie jest przypadkowe. Każdy produkt, każdy detal dekoracji wnętrza cieszy nasze oczy i mamy nadzieję że również naszych Klientów. Kreujemy, dekorujemy i tworzymy słodkie dzieła sztuki. To wszystko po to, żebyś lubił / lubiła nas odwiedzać i delektować się słodkościami Fanaberii oraz relaksować się w klimatycznym wnętrzu.

Joanna i Łukasz Borgosz – właściciele Fanaberii i restauracji Kuchnia Fanaberii.

Miejsce otulające zmysły

Naszą ambicją  jest tworzenie cukierni w kawiarni, w której można delektować się produktami na najwyższym poziomie.

Jesteśmy jedyną taką cukiernią na Śląsku. Desery wytwarzane przez nas możesz spotkać najbliżej w Łodzi, Warszawie, Gdańsku a potem już tylko w wielkich miastach Europy.

Nie musisz już wyjeżdżać tak daleko, żeby delektować się dobrym deserem w klimatycznym miejscu. Możesz zrobić to u nas w towarzystwie dobrej kawy i sączącej się w tle muzyki w klimatach Smooth Jazz.

Jak pracujemy?

Każdy deser tworzony w naszej pracowni traktujemy jak małe dzieło sztuki. Staramy się, żeby wszystkie były wykonane perfekcyjnie zarówno pod kątem wizualnym jak i smakowym.

Nasze desery tworzone są na bazie francuskiej czekolady Valhrona używanej przez najlepsze cukiernie na świecie.

Słodki stół na ważną uroczystość

Pragniesz by uroczystość ślubna lub ważna uroczystość rodzinna stały się wyjątkowym przeżyciem? Jesteśmy specjalistami od kreowania spektakularnych emocji. Posiadamy w naszej ofercie SŁODKI STÓŁ, który każdorazowo wykonujemy indywidualnie dla naszych Klientów biorąc pod uwagę klimat, kolorystykę, ilość osób oraz upodobania Klienta. Jesteśmy w stanie stworzyć Słodki stół w kolorystyce, którą sobie wymarzysz. Gwarantujemy Ci, że zarówno wygląd jak i smak produktów umieszczonych na Słodkim stole pozostaną w pamięci Twoich gości na długi czas.

Zamów coś specjalnego do domu?

Jeżeli jesteś domatorem i wolisz celebrować słodkości w gronie rodziny lub przyjaciół, to mamy dla Ciebie super niespodziankę.

Zamów w Fanaberii coś słodkiego do domu i oczaruj swoich najbliższych lub przyjaciół.

Możesz telefonicznie lub mailowo złożyć u nas zamówienie i w dogodnym dla Ciebie terminie odebrać swój deser. Przygotujemy go dla Ciebie w specjalnym opakowaniu.

Wiadomość wysłana

Skontaktujemy się z tobą do 24 godzin.